حقوق و مزایای مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی

انجمن دامپزشکی برگزیده سال 1396

انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران، انجمن دامپزشکی برگزیده سال 1396 شد

پیوندهای ویژه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پرتال سازمان دامپزشکی کشور

سامانه دریافت گزارش های مردمی تخلفات بهداشتی فرآورده های خام دامی ( گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، ... )

تماس ها

  سازمان دامپزشکی کشور
 • تلفنخانه: 3-88953400(021)
 • نمابر: 88957252 - 88962392(021)
 • حوزه ریاست: 88957007(021)
  اداره کل دامپزشکی استان تهران
 • تلفنخانه: 4-44787542(021)
 • نمابر: 44796580(021)
 • حوزه مدیریت: 44796237(021)
  سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا
 • تلفنخانه: 61061(021)
 • نمابر: 66414171(021)
 • حوزه ریاست: 61061111(021)
  نظام دامپزشکی استان تهران
 • تلفن: 88304023(021)
 • فکس: 88826360(021)
: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک در پاسداشت سلامت و امنیت غذایی مورد اصابت گلوله قرار گرفت - بیانیه هیئت مدیره در محکومیت این سوء قصد

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان زهک پس از انجام وظیفه و نظارت بهداشتی در کشتارگاه طیور مورد حمله مسلحانه قرار گرفت.

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، نیمه شب  گذشته مرتضی ذوالفقاری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک که در حال انجام وظیفه نظارت بهداشتی در کشتارگاه طیور بود، بلافاصله پس از خروج از کشتارگاه مورد حمله مسلحانه عده ای که با برنامه ریزی قبلی اقدام به مسدود کردن جاده خروجی کرده بودند، قرار گرفت.

در این حمله وی از ناحیه صورت و کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفت که خوشبختانه با هوشیاری و سرعت عمل راننده، موفق به فرار از این تله مرگ شد.
 
 لازم به ذکر است علاوه بر شرایط سخت محیط کاری، این اقدامات و خون های ریخته شده، بهاء سنگینی است که کارکنان خدوم دامپزشکی برای حفظ سلامت و بهداشت عمومی و نیز تامین ایمنی غذایی هموطنان عزیز خود می پردازند.
 
گفتنی است در حال حاضر وی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرستان زابل بستری است.

از مقامات قضایی و انتظامی استان درخواست رسیدگی فوری و تحت پیگرد قرار دادن ضاربین این واقعه را داریم.

 


 

بسمه تعالی

هیئت مدیره انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران ضمن محکوم نمودن سوء قصد مسلحانه به آقای مرتضی ذوالفقاری، رئیس محترم اداره دامپزشکی شهرستان زهک که منجر به مجروح شدن وی گردید، بهبودی هر سریعتر ایشان را از خداوند متعال خواستاریم. امیدواریم با پیگیری مراجع ذیربط و برخورد قاطع دستگاه محترم قضایی با عوامل آن، پیش گیری های لازم از تکرار این قبیل اقدامات مقبوح و غیر انسانی بعمل آید.

متاسفانه در گذشته نیز شاهد ضرب و شتم مسئولین فنی بهداشتی واحدهای تحت نظارت در استان تهران و دیگر استان های کشور بودیم. با عنایت به اینکه مسئولین فنی بهداشتی به عنوان نمایندگان سازمان دامپزشکی کشور به صورت دائم در واحد های تحت نظارت حضور دارند و بر اساس شرح وظایف ابلاغی، مجری دستورات آن سازمان در واحدها میباشند به طور ویژه ای در مخاطره این قبیل تهدیدات قرار دارند. امیدواریم سازمان دامپزشکی کشور و مراجع ذیربط با برخورد قاطع خود از تکرار این نوع افعال مجرمانه جلوگیری بعمل آورند. شایان ذکر است صاحبین و متصدیان واحدها بر اساس قانون بایستی امنیت جانی و شرایط کاری مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران وی را تامین نمایند.

 

هیئت مدیره

انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی

دامپزشکی استان تهران

 


 

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک در پاسداشت سلامت و امنیت غذایی مورد اصابت گلوله قرار گرفت - بیانیه هیئت مدیره در محکومیت این سوء قصد

به دنبال سوء قصد مسلحانه به «مرتضی ذوالفقاری» رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زهک که منجر به مجروح شدن وی گردید، حکیم مهر در  گفتگوی اختصاصی با «دکتر مهدی حسینی» مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، جزئیات این حادثه را پیگیر شد.

حکیم مهر: ممنون که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید. در صورت امکان جزئیات پیشتری از این حادثه را برای ما تشریح بفرمایید.

با سلام. شب پنجشنبه (بامداد جمعه) یازدهم تیرماه همکارمان به همراه مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان و یک نفر راننده (در مجموع سه نفر) با یک دستگاه خودروی پژو برای نظارت بهداشتی به کشتارگاه طیور عزیمت کرده بودند که پس از پایان کار در حوالی ساعت 1 بامداد، به محض خروج از کشتارگاه با حمله ضاربین مواجه می شوند.

حکیم مهر: ضاربین چند نفر بودند؟

ضاربین ظاهراً 7 الی 8 نفر بودند و در پشت درخت های اطراف کشتارگاه کمین کرده بودند که به محض خروج خودروی همکارانمان از کشتارگاه، از پناهگاه خود خارج شده و از جهات مختلف به سمت خودرو تیراندازی می کنند.

کشتارگاه مورد بازدید در یک جاده فرعی واقع است؛ ضاربین علاوه بر کمین در نزدیک کشتارگاه، دو خودروی خود را نیز در نزدیکی جاده اصلی مستقر کرده بودند و دو طرف جاده اصلی را بسته بودند که اگر خودروی همکارانمان موفق به فرار شوند، باز هم بتوانند جلوی مسیر آنها را مسدود نمایند.

گلوله اول مستقیماً به شیشه راننده خودرو اصابت می کند ولی با لطف خدا به راننده برخورد نمی کند. راننده خودرو هم بدون دستپاچگی و با تبحر از محل حمله می گریزد، و در کنار جاده اصلی که خودروی بعدی ضاربین جلوی آنها می پیچد هم موفق به فرار از کنار خودروی ضاربین می شوند.

نهایتاً ضاربین از پشت به سمت خودروی همکارانمان اقدام به تیراندازی می کنند که 3 گلوله به خودروی آنها اصابت می کند: یکی از گلوله ها از بین دو سرنشین خودرو عبور می کند و 2 گلوله دیگر به پشت و کمر آقای ذوالفقاری اصابت می نماید. با توجه به اینکه این گلوله ها از اسلحه کمری شلیک شده و پس از عبور از بدنه خودرو و کاهش سرعت به ناحیه پشت و کمر ایشان اصابت کرده اند، آسیب آنها کاهش یافته است. یک گلوله هم از کنار شیشه بغل به گونه آقای ذوالفقاری اصابت نموده است.

حکیم مهر: وضعیت عمومی آقای ذوالفقاری در حال حاضر به چه صورت است؟

دیروز ظهر ایشان را به اتاق عمل بردند و گلوله ای که به گونه ایشان اصابت کرده بود را خارج کردند. دو گلوله ای هم که به کمر ایشان اصابت کرده است، نظر پزشکشان این بود که چون جای حساسی نیست، بهتر است که دستکاری نشود و چون گلوله ها در عمق هم قرار دارند، اگر عفونت کند و سطحی شود آن را خارج می کنند، و در غیر اینصورت هم به عنوان یادگاری نظارت های بهداشتی دامپزشکی در بدنشان باقی خواهد ماند!

یکی دو ساعت قبل هم با ایشان بصورت تلفنی صحبت کردم، حالشان خوب است؛ قادر به صحبت هستند و هوشیاری کامل دارند، ولی مقداری در ناحیه گردن تورم مشاهده می شود و شنوایی گوش ایشان از سمتی که گلوله خورده است مقداری دچار مشکل شده است که تحت نظر متخصص گوش و حلق و بینی هستند و منتظرند که نتیجه سی تی اسکن مشخص شود. تنها مشکلی که در حال حاضر دارند، تورم گردن و مشکل شنوایی است. همکاران و کارشناسانی که صحنه حادثه و وضعیت خودرو را دیدند، همگی اذعان داشتند که معجزه ای رخ داده است. در حال حاضر ایشان در بخش جراحی بیمارستان امیرالمومنین شهرستان زابل بستری هستند.

حکیم مهر: آیا هویت ضاربین مشخص شده است؟ گویا حدس و گمان هایی درباره هویت ضاربین اعلام شده بود.

هنوز هویت قطعی آنها مشخص نشده است. کارشناس حقوقی مان در زابل مانده است و پیگیر کارهای حقوقی آن است. هنوز همکاران انتظامی و قضایی نظر قطعی در این خصوص نداده اند و نمی تونیم افراد خاصی را به عنوان عامل حمله عنوان نماییم. منتظر خبر آن هستیم و به محض اینکه همکاران انتظامی و قضایی خبر قطعی را به ما بدهند، حتماً آن را اعلام خواهیم کرد.

حکیم مهر: آیا تایید می نمایید که این سوء قصد مرتبط با بحث بهداشت مواد غذایی بوده است؟

بله.

حکیم مهر: تحصیلات آقای ذوالفقاری در چه مقطع و رشته ای می باشد؟

ایشان کارشناس بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی هستند.

 

 

 

تعداد بازدید : 1735 بار

نوشتن دیدگاه

در زمینۀ انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- «انجمن» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
- «انجمن» از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
- نظرات پس از تأیید مدیر پرتال منتشر می‌شود.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید