چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۵۹۴ یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395

شناسایی و برخورد قانونی با واحد کشتار غیر مجاز دام در شهرستان ری

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

شناسایی و برخورد قانونی با واحد کشتار غیر مجاز دام در شهرستان ری

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران، بر اساس گزارشهای مردمی و با پیگیری های به عمل آمده از سوی اداره دامپزشکی شهرستان ری ،یک واحد کشتار غیر مجاز دام در شهرستان ری شناسایی و تعطیل شد.

دکتر تاویلی،رئیس اداره دامپزشکی ری ،در این خصوص عنوان نمود:

بر اساس گزارشهای مردمی واصله مبنی بر کشتار غیر مجاز دام در یک دامداری واقع در منطقه گلحصار شهرستان و تائید موضوع پس از     پی گیریهای به عمل آمده ،روز شنبه مورخ 95/02/18 با مساعدت صمیمانه نهادهای قضایی و انتظامی شهرستان ،کارشناسان این  اداره به محل مورد نظر مراجعه نمودند که مشاهده شد افرادی سودجو در شرایطی اسفناک از نظر بهداشتی ،اقدام به ذبح تعداد زیادی دام نموده اند و در بازرسیهای به عمل آمده تعدادی لاشه ،دنبه و کله پاچه گوسفندی کشف و ضبط گردید.

دکتر تاویلی افزود:این اقدام یقینا تهدید جدی بهداشت عمومی و امنیت غذایی محسوب گردیده و دامپزشکی با تمام توان در جهت برخورد با تهدید کنندگان بهداشت عمومی اقدام خواهد نمود.

وی همچنین ضمن قدردانی از شهروندان به جهت ارسال گزارشهای مربوط به اقدامات غیر بهداشتی در زمینه فراورده های خام دامی عنوان نمود:خوشبختانه شهروندان محترم شهرستان تعامل بسیار مثبت و سازنده ای با این اداره دارند و شناسایی این واحد و تعدادی دیگر در گذشته بر اساس گزارش های مردمی بوده است.

تعداد بازدید : 1656 بار

مطالب بیشتر :