چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۲۴۴ سه شنبه, 28 بهمن 1393

ایران و عراق در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی موافقت نامه همکاری امضا کردند

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

در حاشیه سفر معاون اول رییس جمهوری به عراق، سند موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی به امضا رسید.


به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، این سند همکاری توسط مهندس «محمود حجتی» وزیر جهادکشاورزی و «فلاح حسن زیدان» وزیر کشاورزی جمهوری عراق و با حضور دکتر «مهدی خلج» رییس سازمان دامپزشکی کشور که وزیر جهادکشاورزی را در این سفر همراهی می کند، به امضا رسید.
این موافت نامه در زمینه تسهیل صادرات و واردات و تجارت محصولات و کالاهای دامی بین دو کشور و همچنین تبادل کالاها بر اساس ضوابط و مقررات سازمان جهانی بهداشت دام و موافقت دو طرف، به امضا رسیده است.
بر اساس این گزارش، در نخستین روز از سفر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه به عراق، علاوه بر سند موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی، دو تفاهم نامه همکاری دیگر نیز در حوزه وزارت جهادکشاورزی به امضا رسید.
یادآور می شود، معاون اول رییس جمهوری به منظور انجام سفری سه روزه صبح روز گذشته (دوشنبه) وارد فرودگاه بین المللی بغداد شد و در بدو ورود مورد استقبال «عبدالکریم الانصاری» وزیر شهرداریهای عراق و سپس در کاخ نخست وزیر عراق مورد استقبال رسمی «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین «مجید انصاری» معاون امور مجلس رییس جمهوری، «محمود حجتی» وزیر جهادکشاورزی، «مهدی خلج» رییس سازمان دامپزشکی کشور، «علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی، «محمد رضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت، «سید حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی معاون اول رییس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.
همچنین در این سفر «مسعود سلطانی فر» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، «یحیی آل اسحاق» رییس اتاق بازرگانی تهران، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه، «رستم قاسمی» مشاور معاون اول رییس جمهوری و دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق و «سعید اوحدی» رییس سازمان حج و زیارت حضور دارند.

 

تعداد بازدید : 1513 بار