چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۵۷۱ چهارشنبه, 18 فروردين 1395

بيانيه سازمان نظام دامپزشکی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن هفتم آوریل «روز جهانی بهداشت» تأکید کرد: برقراری تعاملات نزدیک بین پزشکان، دامپزشکان و دیگر دست اندرکاران عرصه سلامت و بهداشت عمومی در کشور راه را برای کنترل و درمان انواع بیماری‌ها هموارتر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران، متن این بیانیه بدین شرح است:

فرا رسیدن هفتم آوریل، روز جهانی بهداشت و آغاز هفته سلامت، فرصت بسیار مغتنمی را فراهم آورده است تا یك موضوع بهداشتی بسیار مهم در کانون توجهات قرار گیرد و آن اینکه در دنیای امروز رسیدن به شاخص‌های پیشرفت و توسعه‌یافتگی پایدار در یک جامعه به ویژه در حوزه سلامت و بهداشت عمومی پایدار امکانپذیر نخواهد بود مگر آنکه انسان سالم محور اصلی توسعه باشد.

بدون تردید شعار امسال روز جهانی بهداشت تحت عنوان «مبارزه با دیابت» نیز نقش تعهد فردی در امر خود مراقبتی در حوزه سلامت را به ویژه در مبحث غذا و تغذیه سالم و جایگاه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه سلامت را بسیار برجسته‌تر کرده است.

در این میان نقش و مسئولیت بیش از 33 هزار عضو فرهیخته سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در فرآیند اعتلا و ارتقای سلامت و بهداشت عمومی جامعه و تأمین و صیانت از امنیت غذایی کاملاً واضح صدالبته سنگین است.

مفهوم «جهان یکپارچه، سلامت یکپارچه» و نقش کلیدی فعالیت‌های دامپزشکی در این حوزه بر کسی پوشیده نیست و در همین راستا برقراری تعاملات نزدیک بین پزشکان، دامپزشکان و دیگر دست اندرکاران عرصه سلامت و بهداشت عمومی راه را برای کنترل و درمان انواع بیماری‌ها هموارتر می‌کند.

سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفتم آوریل روز جهانی بهداشت و آغاز هفته سلامت به تمامی دست اندرکاران و فعالین حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه اعلام می‌دارد بر حسب وظایف قانونی، تمامی همت و تلاش خود را در راه گسترش و پیشبرد فعالیت‌های امور دامپزشكی و ارتقای بهداشت عمومی با همکاری مراجع ذی‌صلاح به کار خواهد بست تا آینده‌ی دامپزشکی کشور، آینده‌ای پرافتخار باشد.

به امید روزی که صلح و آرامش سرلوحه تمامی فعالیت‌ها در جهان قرار گیرد و دغدغه سلامت جسمی و روانی همه ابناء بشر، مهم‌ترین دغدغه سیاست‌گذاران جهانی باشد.


سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران

 

بيانيه سازمان نظام دامپزشکی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

 

تعداد بازدید : 1613 بار