چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۶۷۲ شنبه, 30 مرداد 1395

توزیع گوشت قورباغه در فروشگاه‌ها تکذیب شد

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

توزیع گوشت قورباغه در فروشگاه‌ها تکذیب شد

رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران در واکنش به انتشار عکس‌های توزیع گوشت قورباغه در فروشگاه‌ها در فضای مجازی گفت: عکس‌های منتشر شده در فضای مجازی مربوط به محصول خارجی است و ما گزارشی از توزیع گوشت قورباغه در فروشگاه‌های سطح شهر نداشته‌ایم.

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران به نقل از خبرنگار گروه اقتصادی آنا، چندی است که عکس‌هایی از توزیع بسته‌های گوشت قورباغه در فروشگاه‌های شمال شهر تهران در میان کاربران فضای مجازی دست به دست می‌شود و حتی قیمت این بسته‌های 400 گرمی 16 هزار تومان یا هر کیلوگرم گوشت این حیوان 40 هزار تومان عنوان می‌شود؛ این در حالی است که اداره کل دامپزشکی استان تهران این موضوع را تکذیب کرده است و تاکید دارد که عکس‌های منتشر‌شده مربوط به فروشگاه‌های ایرانی نیست.

در همین باره «دکتر مهرداد تشکری»، رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آنا با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر توزیع گوشت قورباغه در فروشگاه‌ها وجود نداشته است، افزود: هر ماده پروتئینی برای توزیع در فروشگاه‌ها و مراکز سطح شهر باید مورد تائید اداره کل دامپزشکی بوده و دارای لیبل و برچسب فارسی با آرم سازمان دامپزشکی باشد.

وی تصریح کرد: تمامی عکس‌های منتشر شده در این باره دارای لیبل خارجی هستند در حالی که محصولات خارجی توزیعی هم باید برچسب‌گذاری فارسی شده‌ باشند.

دکتر تشکری خاطر نشان کرد: بر این اساس عکس‌های منتشرشده در فضای مجازی ایرانی نیست و مربوط به مراکز توزیع خارج از کشور است.

 

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی ( آنا )

 

تعداد بازدید : 1535 بار