چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۳۲۳ سه شنبه, 12 خرداد 1394

دکتر تشکری: مشکل خمیر مرغ با انفصال حقوق ناظران از کارفرمایان حل می‌شود

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

خمیر مرغ یکی از گزینه‌های مشکل‌دار در کشور است که می‌توان با انفصال حقوق ناظران از کارفرمایان در جهت رفع معضلات بهداشتی آن اقدام کرد.

رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: مسئولان فنی و ناظران بهداشتی نقش مهمی در تأمین بهداشت مواد غذایی و فرآورده‌های خام دامی دارند.

دکتر مهرداد تشکری افزود: با وجود آنکه این نقش در جامعه باید بسیار پررنگ‌تر باشد، اما همچنان حقوق آنها وابسته به صاحبان صنایع بوده که این امر زمینه برخی تخلفات را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به مشکلی که برای خمیر مرغ به‌عنوان یکی از گزینه‌های تولیدی به‌وجود آمده است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌دلیل آنکه در برخی واحدهایی که دارای مسئولان فنی نیز بودند، تخلفاتی در تهیه خمیر مرغ دیده است، استفاده از این ماده را ممنوع اعلام کرده است؛ در حالی که می‌شود انفصال مالی حقوق مسئولان فنی از کارفرمایان اتفاق بیفتد.

رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران ادامه داد: حدود یک‌هزار نفر مسئول فنی در حوزه دارویی و بهداشتی در استان تهران فعالیت می‌کنند که حدود 500 نفر آنها در حوزه بهداشتی است که نظارت بخش‌هایی چون کشتارگاه، قطعه‌بندی، تبدیل ضایعات و مواد خام دامی را عهده‌دار هستند و حدود 400 نفر نیز در بخش داروها فعالیت دارند.

دکتر تشکری تصریح کرد: گاهی این مسئولان فنی تحت تأثیر نظر صاحبان صنایع قرار می‌گیرند و با تهدیدهایی روبه‌رو می‌شوند که یا باید ترک شغل کنند، یا تن به خواسته‌های آنها دهند.

وی اظهار داشت: امیدواریم برای حل مسائل این‌چنینی، حقوق این صنف از دست کارفرمایان خارج و به سازمان یا ارگان دیگر سپرده شود.

منبع: خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)   [ خبر تکمیلی ]

 

تعداد بازدید : 2049 بار

مطالب بیشتر :