چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۷۲۰ شنبه, 10 مهر 1395

یک واحد عرضه در شهرستان ری به دلیل کشتار غیر مجاز دام پلمب شد

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

یک واحد عرضه در شهرستان ری به دلیل کشتار غیر مجاز دام پلمب شد

یک واحد عرضه گوشت قرمز در منطقه قیام دشت شهرستان ری به دلیل کشتار غیر مجاز د ام و عرضه کوشت آلوده پلمب شد.

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ری طی بازدیدهای ادواری به عمل آمده از واحدهای عرضه سطح شهرستان،در یک واحد قصابی مقدار 49کیلوگرم گوشت گوسفند و130کیلو گرم گوشت گاوی فاقد مهر و لیبل دامپزشکی مشاهده شد که بر اساس بررسی های به عمل آمده مشخص شد حاصل از کشتار غیر مجاز و خارج از کشتارگاه می باشد.

دکتر تاویلی(رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری)در این خصوص اظهار داشت،فرآورده های مکشوفه توسط کارشناسان این اداره ضبط و به سردخانه تحت نظارت اداره انتقال یافت که پس از نمونه برداری و آزمایشهای به عمل آمده مشخص شد آلوده و فاقد قابلیت مصرف انسانی است.

وی در ادامه افزود:به همین منظور پرونده ای تنظیم و به مجتمع قضایی خاوران ارسال شد و بر اساس حکم قاطع صادره توسط ریاست  مجتمع واحد مذکور با نصب پلاکارد، پلمب گردید.همچنین محموله ضبطی نیز به استناد حکم صادره در واحد تبدیل ضایعات مجاز،معدوم خواهد شد.

دکتر تاویلی در پایان اظهار داشت:کشتار غیر مجاز دام از مصادیق بارز جرم و تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی می گردد و باعنایت به حساسیت موضوع، برخورد قاطعی از سوی مراجع محترم قضایی با آن صورت میگیرد . درخواست مجموعه دامپزشکی از شهروندان محترم این است که در صورت مشاهده عرضه گوشت بی هویت و فاقد مهر و لیبل دامپزشکی موضوع ، سریعا به نزدیکترین اداره دامپزشکی اطلاع رسانی شده تا برخورد مقتضی اعمال گردد.

 

تعداد بازدید : 2020 بار

مطالب بیشتر :