چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۷۰۲ شنبه, 20 شهریور 1395

کشف و معدوم‌سازی ۱۲۰۰ کیلوگرم خمیرمرغ غیربهداشتی در شهرستان فیروزکوه

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

کشف و معدوم‌سازی ۱۲۰۰ کیلوگرم خمیرمرغ غیربهداشتی در شهرستان فیروزکوه

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه از کشف و معدوم سازی ۱۲۰۰ کیلوگرم محموله غیر مجاز و غیر بهداشتی خمیر گوشت مرغ در شهرستان فیروزکوه خبر داد.

 «دکتر جواد شایان خواه» سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه با اعلام این خبر اظهار داشت: توقیف و معدوم نمودن محموله ۱۲۰۰ کیلوگرمی خمیر مرغ غیربهداشتی و غیرمجاز در شهرستان فیروزکوه در یک عملیات مشترک با حضور اداره دامپزشکی، نیروی انتظامی و اداره تعزیرات حکومتی انجام شد، این محموله از یک از شهرستانهای جنوبی استان تهران به مقصد استانهای شمالی کشور در حال حمل و توزیع بود.

وی با اشاره به نحوه کشف این محموله گوشت قاچاق و غیرمجاز عنوان کرد: با دریافت گزارشی مبنی بر حمل غیرمجاز یک محموله گوشت از مسیر محورهای مواصلاتی شهرستان فیروزکوه به یکی از شهرستانهای شمالی کشور، پیگیری موضوع به‌طور ویژه در دستور کاراداره دامپزشکی قرار گرفت.

این مقام مسئول در ادامه ، به نحوه نظارت بر کامیون‌های حمل دام و فرآورده‌های دامی، اظهار داشت: محموله حمل گوشت الزاما باید دارای مجوزها و گواهی مرتبط دامپزشکی در خصوص آن نوع فرآورده که حمل می شود داشته باشد و با نظارت کامل دامپزشکی حمل و جابه جا گردد در غیراینصورت محموله به عنوان غیرمجاز و غیر بهداشتی تلقی می گردد.

وی تصریح کرد: با رعایت کلیه شرایط جابجایی دام و فرآمورده‌های دامی، این امور در سامانه قرنطینه سازمان دامپزشکی که یک سامانه آنلاین است ثبت و تایید تخلیه می‌شود.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اینکه کلیه کامیون‌های حمل دام و فرآورده های دامی باید تمامی شرایط بهداشتی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: در کشتارگاه‌ها و مراکز توزیع، کامیون و محموله آن توسط مسئولان فنی کنترل و بررسی می‌شوند.

 

تعداد بازدید : 2121 بار

مطالب بیشتر :