چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۶۷۶ شنبه, 30 مرداد 1395

کشف و شناسایی یک واحد غیر مجاز تکثیر تخم چشم زده و بچه ماهی در شهرستان فیروزکوه

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه از کشف و شناسایی یک واحد غیرمجاز تکثیر تخم چشم زده و بچه ماهی در فیروزکوه خبر داد.

«دکتر جواد شایان خواه» سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: طی مشکوک شدن به یک واحد پرورش ماهی، از واحد فوق بازدید و بازرسی کارشناسی بعمل آمد و در نهایت مشخص گردید مزرعه پرورش ماهی فوق دارای پروانه پرورش ماهی بالغ بوده ولی بدون سیر مراحل قانونی و قرنطینه دامپزشکی اقدام به وارد کردن تخم چشم زده وبچه ماهی به مزرعه فوق نمود.

وی گفت: این در حالیست عمل مالک یا فرد تحت الاجاره خلاف قانون بوده و نامبرده فاقد پروانه تکثیر و تولید بچه ماهی می باشد همچنین با توجه به دلیل ناشناس بودن مبداء این تخمها و بچه ماهی ها،احتمال آلوده بودن به بیماری های مختلف و قاچاق بودن محموله ها پیش بینی شد.

شایان خواه افزود: این موضوع به سیستم قضایی ارجاع و پس از اخذ حکم دادستانی ، یک تیم عملیاتی متشکل از سرپرست اداره دامپزشکی فیروزکوه، رئیس و کارشناس بخش بهداشت و بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان تهران، اقدام به نمونه برداری از بچه ماهی های مزرعه و ارسال به آزمایشگاه های رفرانس سازمان دامپزشکی شد.

وی ادامه داد: پرونده واحد متخلف نیز جهت سیر مراحل قانونی در تایید یا رد قاچاق بودن محموله موجود در مزرعه به اداره تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال گردید.

شایان خواه خاطرنشان کرد: این در حالیست مزرعه فوق الذکر سالهای قبل نیز درگیر بیماری ویروسی با تلفات بالا بوده و باتوجه اینکه شهرستان فیروزکوه قطب آبزی پروری استان تهران می باشد، احتمال آلوده شدن به بیماری مختلف مختص آبزیان با خسارات اقتصادی برای سایر آبزی پروان شهرستان دور از انتظار نیست.

سرپرست اداره دامپزشکی فیروزکوه در پایان اظهار کرد: برای برخورد با پرونده های اینچنینی نیاز به عزم جدی تمام مسئولین شهرستانی در چارچوب قانون است که فضا بر ای متخلفان نا امن شود و هیچ متخلفی حاشیه امنی نداشته باشد.

تعداد بازدید : 2087 بار

مطالب بیشتر :