چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۵۲۳ پنج شنبه, 26 آذر 1394

دکتر عباسی: مرغ ارگانیک در کشور تولید نمی شود

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

سازمان دامپزشکی کشور تا کنون مجوز تولید هیچ گونه فرآورده خام دامی ارگانیگ منجمله مرغ ارگانیگ را صادر نکرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر عباسی مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: تا کنون هیچ گونه مجوزی مبنی بر تولید فرآورده خام دامی  ارگانیگ منجمله مرغ ارگانیگ صادر نشده است.
وی با اعلام این خبر افزود: مرغ ارگانیک به مرغی گفته می شود که با مواد ارگانیک تغذیه شده باشد، یعنی از هیچ نوع ماده اولیه غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی برای تغذیه و پرورش این مرغ ها استفاده نشده باشد، همچنین در تغذیه مرغان از مواد ارگانیک و غیر سنتتیک استفاده شده باشد، علاوه بر این چنین مرغی نباید هیچ گونه دارویی از جمله انواع آنتی بیوتیک ها را در طول دوران پرورش دریافت کرده باشد .
مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور توضیح داد: البته مرغ بدون مصرف آنتی بیوتیک یا به اصطلاح مرغ سبز  که   تحت نظارت  بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور تولید شده و در طی  دوران پرورش آن هیچگونه آنتی بیوتیکی مصرف نشده باشد در حال حاضر در کشور تولید و در بازار عرضه می گردد.

دکتر عباسی ادامه داد: مرغ معمولی تحت نظارت  بهداشتی  سازمان دامپزشکی کشور تولید شده و  میزان باقی مانده  آنتی بیوتیک ها در  آن پایین تراز حداکثر حد مجاز(MRL)  می باشد و بیش از 95 در صد مرغهای قابل عرضه در بازار از این دسته مرغها می باشند.

تعداد بازدید : 1668 بار