چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۵۱۷ سه شنبه, 10 آذر 1394

دیدار رییس سازمان دامپزشکی کشور با هیات دامپزشکی کشور آلمانی

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، روز سه شنبه 94/09/10 جلسه ای با حضور رییس سازمان دامپزشکی ایران ، دکتر میشل وینتر، رییس اداره کل امنیت زنجیره غذایی و دکتر کارولین شولمیر، کارشناس ارشد صادرات امور دامپزشکی کشور آلمان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و معرفی افراد حاضر در جلسه، شرح مختصری از وظایف سازمان دامپزشکی کشور را ارائه و اظهار داشت: 91 سال از فعالیتهای رسمی سازمان دامپزشکی در ایران می گذرد.
دکتر خلج بیان داشت: انتظار می رود در این جلسه در زمینه صدور گواهی بهداشتی برای دام زنده و فرآورده های با منشاء دامی همچنین دارو واکسن و مواد بیولوژیک به توافقی در فرم گواهی جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه سلامت این اقلام بدست آوریم.
رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: در خصوص یادداشت تفاهم بین دو کشور ایران و آلمان (MOU) ما قصد اضافه کردن نکات پیشنهادی در زمینه همکاری های فنی دوجانبه در بخش آزمایشگاهی و تشخیصی دامپزشکی و ثبت دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و همکاری های آموزشی داریم که در صورت موافقت طرف مقابل آمادگی امضاء توافق نامه با هماهنگی سفارتهای دو کشوردر یک سفر کاری وجود خواهد داشت.
دکتر میشل وینتر، رییس اداره کل امنیت زنجیره غذایی کشور آلمان با ابراز موافقت از پیشنهادهای طرف ایرانی گفت: اواخر دی ماه را که نمایشگاه هفته سبز(Green week) در آلمان برگزار می گردد، زمان مناسبی برای انجام سفر کاری و امضاء تفاهم نامه اعلام کرد.
رییس اداره کل امنیت زنجیره غذایی کشور آلمان در ادامه ضمن ارائه خلاصه ای از فعالیتهای دامپزشکی در کشور آلمان گفت: این کشور 16 ایالت دارد و هر کدام قوانین مربوط به خود را دارد و زیر نظر مرجع ذیصلاح دامپزشکی مرکزی اداره می گردد همچنین در آلمان مسئولیت فرآورده دامی با تولیدکنندگان مواد غذایی می باشد که توسط دامپزشکی بخش خصوصی استانی کنترل میگردد و دولت بر چک لیست های کنترلی نظارت دارد و صادرات نیز با گواهی های آنها صورت می پذیرد که مورد قبول ما می باشد، در حال حاضر سیستم الکترونیکی صدور گواهی های بهداشتی نداریم ولی تا سال 2017 این سیستم را پیاده سازی می کنیم.

دکتر میشل وینتر ادامه داد: با توجه به عدم توافق در گذشته و بوجود آمدن مشکلاتی در صادرات، ما این آمادگی را داریم که گواهی سلامت محصولات را با توجه به اولویت مطابق با چهارچوب درخواستی سازمان دامپزشکی ایران در بخش دولتی دامپزشکی آلمان صادر و ارائه دهیم.

تعداد بازدید : 1482 بار

مطالب بیشتر :