چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۴۸۰ شنبه, 25 مهر 1394

دکتر عباسی: کلیه اماکن پرورش دام و صنایع وابسته به دام باید دارای کد پستی باشند

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)
دکتر عباسی: کلیه اماکن پرورش دام و صنایع وابسته به دام باید دارای کد پستی باشند
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: کلیه اماکن پرورش دام و صنایع وابسته به دام باید دارای کد پستی باشند.
مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه دوره آموزشی دو روزه اصول و روش های نمونه بر داری فرآورده های خام دامی و خوراک دام–طرح پایش باقی مانده ها، در مشهد گفت: براساس ماده 2 آئین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی کشور کلیه اماکن پرورش دام و صنایع وابسته به دام باید دارای کد پستی باشند.
دکتر عباس عباسی با اشاره به اینکه کدپستی در آینده نزدیک در فرمت پروانه های صادره جاسازی خواهد شد؛خاطر نشان کرد: الویت این طرح در ابتدا برای کارخانجات و انبارهای خوراک دام، سردخانه های مواد پروتئینی، سیلوها و انبارهای مبادی ورودی است.
وی تصریح کرد: به لحاظ اهمیتی که دام و فرآورده های خام دامی و دام زنده داراست به زودی گواهی بهداشتی قرنطینه ای حمل ؛ صرفا با استفاده از کدپستی در مبدا و مقصد صادر خواهد شد.
دکتر عباسی در ادامه افزود: اماکنی که فاقد کد پستی باشند و پروانه بهداشتی بهره برداری از دامپزشکی دریافت نکرده باشند؛ هیچ گونه مجوزی برای محموله های تولیدی شان به داخل و خارج صادر نخواهد شد.

وی اظهار داشت: در فاز اول اجرایی تفاهم نامه سه جانبه به صورت الگو در حوزه فرآورده های انجمادی با خواستگاه واردات در استان هرمزگان در حال اجراست که پس از اجرای موفق این طرح پایلوت، در کلیه استانها اجرایی خواهدشد.

تعداد بازدید : 1112 بار