چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۴۳۴ چهارشنبه, 25 شهریور 1394

سیاست ها و ضوابط تاسیس داروخانه دامپزشکی ابلاغ شد

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

سیاست ها و ضوابط تاسیس داروخانه دامپزشکی ابلاغ شد

دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور، دستورالعمل سیاست ها و ضوابط تاسیس داروخانه دامپزشکی را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این دستورالعمل بر تعیین سیاست ها و ضوابط حاکمیتی و نظارتی صدور مجوز تاسیس داروخانه های دامپزشکی برای عرضه داروهای دامپزشکی، مواد ضد عفونی کننده، افزودنی های خوراک دام و سموم دامپزشکی تاکید شده است.
توانمند سازی و ایجاد ساختارهای دامپزشکی پویا در بخش غیردولتی متناسب با شرایط و الزامات روز، دسترسی آسان و صحیح دامداران و صاحبان دام ها به دارو و درمان، توسعه متوازن خدمات دامپزشکی، تجویز  مصرف منطقی دارو و همچنین حفظ کیفیت و اثربخشی دارو از جمله سیاست هایی است که برای صدور مجوز تاسیس داروخانه های دامپزشکی مورد توجه قرار گرفته است.
در این دستورالعمل، ضوابطی از جمله شرایط متقاضی اخذ مجوز، تاسیس داروخانه دامپزشکی، نحوه محاسبه امتیاز و ویژگی ها، شرایط اقتصادی و الزامات محل داروخانه و انبار تشریح شده است.
بر اساس این دستورالعمل، آغاز بهره برداری و ادامه فعالیت داروخانه های دامپزشکی مستلزم دارا بودن مجوز تاسیس داروخانه، ایجاد و حفظ ویژگی ها و شرایط اختصاصی محل داروخانه و دارا بودن پروانه فروش می باشد.
دستورالعمل سیاست ها و ضوابط تاسیس داروخانه دامپزشکی در هشتمین جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت سازمان دامپزشکی کشور تصویب و در تاریخ بیست و یکم شهریورماه جاری توسط دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور ابلاغ شد.

 مصرف منطقی دارو و همچنین حفظ کیفیت و اثربخشی دارو از جمله سیاست هایی است که برای صدور مجوز تاسیس داروخانه های دامپزشکی مورد توجه قرار گرفته است.

تعداد بازدید : 1459 بار