چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۳۹۴ شنبه, 31 مرداد 1394

پیام تبریک ریاست سازمان دامپزشکی به وزیر بهداشت بمناسبت روز پزشک

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

پیام تبریک ریاست سازمان دامپزشکی به وزیر بهداشت بمناسبت روز پزشک

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مهدی خلج ریاست سازمان دامپزشکی کشور طی نامه ای به دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، فرا رسیدن روز پزشک را از طرف خود و همکاران به ایشان تبریک گفت.
متن نامه ریاست سازمان دامپزشکی کشور به شرح ذیل است:
 

باسمه تعالی
جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
جناب آقای دکتر شهریاری
رئیس محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
 
 
سلام علیکم،
 
با احترام و سپاس، فرا رسیدن یکم شهریور، زاد روز حکیم ابوعلی سینا دانشمند بزرگ و ستاره پر فروغ عرصه طب در ایران به عنوان روز پزشک را از طرف خود و همکارانم در سازمان دامپزشکی کشور  به جنابعالی و همه پزشکان عزیز در جای جای میهن اسلامی، صمیمانه تبریک عرض می نمایم.
ارتقای سطح بهداشت همگانی جامعه و شاخص های سلامت در کشور با تلاش و پشتکار پزشکان عزیز طی سالیان متمادی با تاثیرپذیری باور مردم ایران زمین که همواره برای طبابت و طبیبان، حرمت و جایگاه ویژه ای قائل بوده اند، فراهم آمده است.
امروزه نگاه "یک جهان، یک بهداشت" توجه بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان را به خود معطوف نموده است. این موضوع علاوه برجنبه های عقلی و فلسفی از نظر ارتباطات گسترده مجامع جهانی نیز قابل قبول می باشد. از میان  1415 عامل بیماری زا، 868 عامل (61 درصد) و از میان 175بیماری نوپدید شناخته شده  در انسان، 132 مورد آن (75 درصد) مشترک و قابل انتقال بین حیوان و انسان می باشند. این بیماری ها 5 تا  40 درصد هزینه های بهداشتی را در کشورهای جهان به خود اختصاص می دهند. کنترل و پیشگیری بسیاری از این بیماری ها مانند سیاه زخم، تب مالت، سل، تب های خونریزی دهنده، آنفلونزای فوق حاد، مشمشه، هاری، کیست هیداتیک و ....  در گرو همکاری مشترک پزشکان و دامپزشکان، قرار دارد.
از فرصت استفاده می کنم و بار دیگر آمادگی این سازمان و اعضای بزرگ دامپزشکی کشور  را برای توسعه همکاری ها اعلام می دارم،   امید آن که ستاره زندگی و تابش گرمای وجود این عزیزان، پیوسته ایام بر دل بیماران تابیده و شفای عاجل را برای آنان به ارمغان آورد. 
 
 
                                                                             دکتر مهدی خلج

                                                                   رئیس سازمان دامپزشکی کشور

تعداد بازدید : 1510 بار