چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۳۸۸ شنبه, 24 مرداد 1394

مدیر کل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور در مشهد؛ وزارت بهداشت موافقت خود را با صادرات برخی کالاها با مجوز دامپزشکی اعلام کرد

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

مدیر کل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور در مشهد؛ وزارت بهداشت موافقت خود را با صادرات برخی کالاها با مجوز دامپزشکی اعلام کرد

مدیر کل دفتر قرنطینه وامنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور در مشهد اعلام داشت: با توجه به اینکه برخی کشورها، جهت صادرات برخی اقلام نظیر؛ فرآورده های لبنی، مجوز دامپزشکی را ضروری می دانند و این کالاها در ایران تحت نظارت وزارت بهداشت ودرمان تولید و توزیع می شوند هماهنگی لازم بین وزارت بهداشت و درمان و سازمان دامپزشکی کشور انجام شده تا صادرات اینگونه اقلام، مشروط به اینکه دارای پروانه بهداشتی از وزارت بهداشت باشند با مجوز سازمان دامپزشکی امکان پذیر شود.

دکتر حسن ویشته با اعلام این خبر در جمع صادرکنندگان دام و طیور و کالاهای مرتبط در مشهد افزود: با پی گیری های انجام شده، برخی از مشکلات موجود در زمینه صادرات مرغ و تخم مرغ به عراق و افغانستان حل شده است.

ویشته درباره صادرات  انواع گوشت قرمز و سفید، آبزیان، فرآورده های لبنی و ... به روسیه نیز گفت: مذاکرات نهایی با این کشور نیز انجام شده و در حال نهایی شدن است که به محض توافق نهایی، صادرات چنین محصولاتی نیز به روسیه آغاز خواهد شد که در این مورد بایستی صادرکنندگان قدرت رقابت خود را با قیمت های جهانی افزایش دهند.

مدیر کل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان ساخت: بسته بندی نامطلوب کالاهایی نظیر تخم مرغ از جمله موادری است که سبب کاهش تقاضا در بازارهای جهانی، حتی در کشورهای همسایه می شود لذا توصیه می شود صادرکنندگان، ضمن برندسازی، از آخرین مطالعات بازاریابی، بسته بندی و ارائه محصول نیز غافل نباشند و محصولات خود را مطابق با بازار مصرف در هر کشور طراحی و ارائه کنند.

وی بازار کشورهای عربی را فرصت مناسبی برای صادرکنندگان ایرانی دانست و یادآور شد: دست یابی به چنین بازارهایی منوط به مطالعه دقیق بازار و ارائه محصولات با کیفیت است.

تعداد بازدید : 2138 بار