چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۳۵۶ یکشنبه, 21 تیر 1394

تشدید اقدامات امنیت زیستی و قرنطینه ای در فیروزکوه و دماوند

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه به‌دلیل همجواری فیروزکوه و دماوند با استان مازندران این دو منطقه مورد تشدید اقدامات قرنطینه ای و افزایش عملیات پایش قرار گرفته‌اند، گفت: تا به امروز موردی از شیوع آنفلوآنزا در استان تهران مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه به‌دلیل همجواری فیروزکوه و دماوند با استان مازندران این دو منطقه مورد قرنطینه قرار گرفته‌اند، گفت: تا به امروز موردی از شیوع آنفلوآنزا در استان تهران مشاهده نشده است.

دکتر ‌اصغر برائی‌نژاد با اعلام این خبر، افزود: موردی از آنفلوآنزای مرغی در استان تهران مشاهده نشده و تنها به‌دلیل مواردی از ابتلای به این بیماری در روستا‌های استان مازندران، نظارت‌ها در استان تهران افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که اخیراً درباره شیوع آنفلوآنزای مرغی در فیروزکوه و دماوند ارائه می‌شود احتمالاً به‌دلیل ایجاد قرنطینه و پایش در این مناطق بوده، اما تا به امروز مورد خاصی مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: دامپزشکی استان تهران، به‌دلیل هم‌مرزی با استان مازندران مراقبت‌های خود را برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا در مناطق یادشده افزایش داده است و این امر بر اساس دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور به منظور جلوگیری از ورود بیماری به استان می باشد.

وی اظهار داشت: بیماری‌های ویروسی مانند آنفلوآنزا به‌دلیل اینکه از طریق پرندگان مهاجر منتقل می‌شود همیشه نگرانی‌هایی از بابت انتقال آن وجود دارد و باید هوشیاری لازم وجود داشته باشد اما این به این معنی دست روی دست گذاشتن دامپزشکی نیست و تمام تلاش همکاران من در اداره کل دامپزشکی استان تهران در درجه اول حفظ و حراست از بهداشت عمومی شهروندان استان تهران و سپس سرمایه های دامی استان می باشد.

برائی‌نژاد تأکید کرد: وظیفه دامپزشکی در همه فصول مراقبت، هوشیاری و گوش به زنگ بودن است و امیدواریم که در آینده نیز مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران خطاب به مردم گفت: مرغ و گوشتی که در بازار مصرف و تحت نظر سیستم کنترل بهداشتی دامپزشکی عرضه می‌شود مورد تأیید ما بوده و مردم از هر نظری با خیال راحت می‌توانند این محصولات را خریداری و مصرف کنند.

تعداد بازدید : 1432 بار

مطالب بیشتر :