چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۲۹۵ یکشنبه, 06 ارديبهشت 1394

تقدیر از چهار دامپزشک فعال در زمینه شعار روز جهانی دامپزشکی

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)
تفدیر از چهار دامپزشک فعال در زمینه شعار روز جهانی دامپزشکی
 
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در مراسم گرامیداشت روز جهانی دامپزشکی که روز شنبه در تالار حامدی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، از دامپزشکانی که در رابطه با شعار روز جهانی دامپزشکی (بیماری های منتقله از طریق ناقلین) فعالیتی قابل توجه داشتند تقدیر بعمل آمد.
بر اساس این گزارش، در مراسم روز جهانی دامپزشکی از دکتر عزت الدین جوادیان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر صادق رهبری استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، دکتر سید رضا هاشمی فشارکی استاد موسسه تحقیقات، واکسن و سرم سازی رازی و دکتر حقدین از همکاران بازنشسته سازمان دامپزشکی کشور تقدیر شد.
دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور در این مراسم گفت: براساس مصوبه سازمان تجارت جهانی در سال 1995 رعایت الزامات بهداشتی تنها راهکار تجارت فرآورده های دامی است به طوری که سازمان دامپزشکی کشورها تنها مرجع صلاحیت دار برای صادرات و واردات فرآورده های دامی است.
یادآور می شود،از سال 2000 میلادی، جامعه جهانی دامپزشکی، آخرین شنبه ماه آوریل را به نام روز جهانی دامپزشکی نامگذاری کرده است و هر ساله موضوع و شعاری را برای آن اعلام می‌کند که برای سال جاری، موضوع "بیماری های مشترک منتقله از طریق ناقلین" انتخاب شده است.
مراسم روز جهانی دامپزشکی در جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان دامپزشکی کشور و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و با همکاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، سازمان نظام دامپزشکی، جامعه دامپزشکان ایران، جامعه اسلامی دامپزشکی، انجمن های علمی دانشجویی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در تالار حامدی دانشکده دامپزشکی برگزار شد.
بیماری های مشترک منتقله از طریق ناقلین امروزه در سراسر جهان به عنوان یکی از نگرانی های موجود در زمینه بهداشت عمومی مطرح است و فقط محدود به مناطق حاره ای و نیمه حاره ای نیست.
بیماری های مشترک منتقله از طریق ناقلین نمونه های مهمی از وابستگی و تعامل میان ناقلان، میزبان های دامی، شرایط آب و هوایی، عوامل بیماری زا و جمعیت حساس انسانی هستند.
 
تعداد بازدید : 1790 بار

مطالب بیشتر :