چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۲۳۹ یکشنبه, 19 بهمن 1393

استخدام 1200 نفر در سازمان دامپزشکی

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

دکتر خلج

آزمون سراسری استخدامی سازمان دامپزشکی در اردیبهشت ماه 1394 برگزار خواهد شد و این استخدام‌های سازمان دامپزشکی از میان فارغ‌التحصیلان کاردانی دامپزشکی و کارشناسان علوم آزمایشگاهی خواهد بود.

 

دکتر خلج: برای وظایف حاکمیتی باید 11 هزار نفر پرسنل وجود داشته باشد، این درحالی است که اکنون کمتر از 50 درصد این نیروها را داریم و به دنبال این هستیم که کمبود نیرو را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه مجوز استخدام 1200 نفر گرفته شده که از این تعداد 32 نفر متعلق به خراسان شمالی است، توضیح داد: آزمون سراسری آن در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و این استخدام‌های سازمان دامپزشکی از میان فارغ‌التحصیلان کاردانی دامپزشکی و کارشناسان علوم آزمایشگاهی خواهد بود.

دکتر خلج اظهار کرد: اجرای عملیات واکسیناسیون به بخش خصوصی در همه عرصه ها واگذار شده است و به دنبال تکمیل این روند هستیم.

وی در ارتباط با کشتارگاه ها بیان کرد: 230 کشتارگاه طیور در کشور فعال و 72 کشتارگاه نیز در حال احداث هستند که تمامی آن ها صنعتی هستند.

دکتر خلج در بخش دیگر سخنان خود درباره مشکلات صادرات تولیدات دامی نیز گفت: یکی از مشکلات ما در این زمینه بالا بودن هزینه تمام‌شده تولید است و این امر توان رقابت در بازار جهانی را کاهش داده است.

رئیس سازمان دامپزشکی افزود: از طرفی کیفیت تولیدات برای حضور در بازار جهانی باید به‌گونه‌ای باشد که بقا و حیات را ضمانت کند و وجه غالب دراین‌باره، ایمنی و بهداشت تولیدات است.

وی درباره نگرانی از مرغ‌های هورمونی گفت: برخی از گزارش‌ها حاکی از وجود سرب بالاتر از حد مجاز در مرغ‌های تولیدی کشور دارد البته رد پای سرب در گوشت مرغ تولیدی کشور وجود دارد اما بالاتر از حد مجاز نیست.

دکتر خلج افزود: دامپزشکی در مورداستفاده از مکمل‌ها در مرغداری‌ها نیز وارد مداخله شده و تاکنون تولیدات 22 کارخانه تولیدکننده مکمل مورد آزمایش قرارگرفته که از این تعداد، وجود مواد معدنی فلزات سنگین موجود در محصولات 16 کارخانه بیش‌ازحد مجاز گزارش شد و شماری نیز به پلمپ کشیده شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی افزود: تاکنون هشت واحد تولیدی به شرایط مطلوب بازگشته‌اند.

وی گفت: امسال 400 هزار رأس دام سبک و نیز 13 هزار رأس گوساله نر پروار شده از کشور به خارج صادرشده است.

دکتر خلج درباره صادرات اسب از خراسان شمالی نیز گفت: سازمان دامپزشکی از صادرات اسب که دارای ذخیره ژن بازر است، و مشتری خود را در خارج از کشور دارد، حمایت می‌کند البته دراین‌باره فدراسیون سوارکاری نیز باید وارد عرصه شود.

وی افزود: صادرات اسب منوط به دایر شدن قرنطینه اختصاصی اسب و آزمایشگاه خاص در این منطقه است.

دکتر خلج بابیان اینکه سیاست دولت تحول در صادرات غیرنفتی است گفت: برای صادرات اسب نیز معاونت بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و فدراسیون سوارکاری باید وارد عرصه همکاری شوند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم محموله های طیور را صادر کنیم باید کشتارگاه ها به سیستم اتوماتیک مجهز شوند که تاکنون هفت کشتارگاه این کد را با ظرفیت 120 هزار تن دریافت کرده اند.

دکتر خلج خاطر نشان کرد: 66 کشتارگاه صنعتی و 288 کشتارگاه سنتی دام در کشور وجود دارد که کشتارگاه های سنتی را ملزم به رفع نواقص کرده ایم.

 

تعداد بازدید : 2262 بار

مطالب بیشتر :