چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۴۶۸ چهارشنبه, 15 مهر 1394

دکتر صفری: واگذاری صدور پروانه اشتغال به سازمان نظام دامپزشکی نشان از اعتماد بالا به اين سازمان است

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: صدور پروانه اشتغال در بحث دامپروری به سازمان نظام دامپزشکی واگذار شده است که نشان از اعتماد بسیار به سازمان دارد و فرصت ویژه‌ای را در اختیار فعالین این بخش قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه خوزستان، دکتر محمدرضا صفری در مراسم بزرگداشت روز دامپزشکی که امروز دوشنبه 13 مهرماه، در آمفی‌تئاتر دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، با بیان این‌که کشور در حال برنامه‌ریزی برای تحول است، اظهار کرد: کشور به دانش‌آموختگان دامپزشکی نیاز دارد و این تحول توسط نسل جوان و دانشجو محقق می‌شود.

وی افزود: سازمان نظام دامپزشکی جهت دفاع از حقوق دامپزشکان و همچنین دفاع از حقوق کسانی که خدمات به آن‌ها ارایه می‌شود، فعالیت می کند؛ مصرف‌کنندگان از ما انتظار غذای سالم را دارند

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش اختیارات این سازمان، گفت: صدور پروانه اشتغال در بحث دامپروری به سازمان نظام دامپزشکی واگذار شده است که نشان از اعتماد بسیار به سازمان دارد و فرصت ویژه‌ای را در اختیار فعالین این بخش قرار می‌دهد.

صفری تصریح کرد: برنامه‌های سازمان در جهت مشخصی طراحی می‌شود تا بدانیم در آینده به کدام سمت باید حرکت کرد و در همین راستا تأسیس 12 شرکت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های سازمان نظام دامپزشکی اظهار کرد: سازمان در بحث آموزش دامپزشکی به‌طور جدی ورود کرده است؛ اعتقاد داریم که لازم است در آموزش دامپزشکی در دانشگاه‌ها تغییراتی ایجاد شود و وزارت علوم نیز به این نتیجه رسیده است.

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور همچنین از برنامه برای توسعه تحقیقات کاربردی دامپزشکی خبرداد و خاطرنشان کرد: باید به سمتی رفت که پژوهش‌های کاربردی بیشتری انجام شود؛ ناگزیر نقش دامپزشکی و سلامت تغذیه توسعه پیدا خواهد کرد و ما در این جهت در حال حرکت هستیم.

صفری اظهار کرد: سازمان نظام دامپزشکی به‌عنوان یک نهاد غیردولتی و به نمایندگی از 33 هزار عضو آن تلاش می‌کند که فعالیت‌های خود را طبق قانون پیش ببرد و جایگاه خود را در کشور نشان دهد؛ در کشور ما اقتدار سازمان های دولتی بیشتر از دیگر کشورهاست اما امیدواریم که این سازمان به‌عنوان نهادی غیردولتی تقویت شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوزستان بیان کرد: خوزستان با توجه به اهمیت تاریخی خود و همچنین وجود دانشگاه شهید چمران اهواز که در تمام کشور خوش نام است، دارای پتانسیل‌های بسیاری در دامپزشکی است به همین جهت می‌توان همایش‌های بین‌المللی و بزرگ دامپزشکی در این دانشگاه برگزار کرد.

تعداد بازدید : 1519 بار