چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۸۳۶ شنبه, 17 فروردين 1398

دیدار اختصاصی رئیس انجمن مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران و رئیس سازمان دامپزشکی کشور

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

دیدار اختصاصی رئیس انجمن مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران با رئیس سازمان دامپزشکی کشور

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران، دکتر مهرداد تشکری رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران با رئیس سازمان دامپزشکی کشور دیدار و گفتگو کرد.

ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی :

در این دیدار دکتر تشکری ضمن تشریح وضعیت اجرای ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی در سطح کشور گفت بر اساس اطلاعات واصله متاسفانه ادارات کل دامپزشکی استانها به تمامی مفاد دستور العمل ماده 19 از جمله تشکیل جلسات کمیته اجرای ماده 19 عمل نمی کنند و همین موجب گردیده تا عملا اجرای این دستورالعمل متوقف گردد. وی با یادآوری حکم دیوان عدالت اداری که موجب ایجاد پشتوانه قویتر برای مواد 18 و 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی شد و همچنین با اشاره به اینکه ابلاغ بازنگری پنجم دستورالعمل ماده 19 توسط سازمان دامپزشکی کشور صورت گرفته و مسئولیت نظارت بر اجرای آن بر عهده سازمان دامپزشکی است، از ریاست سازمان دامپزشکی کشور درخواست کرد نسبت به پیگیری اجرای دستورالعمل ماده 19 اهتمام ویژه ای صورت پذیرد تا انشالله شاهد احیای آن در سطح کشور باشیم.

دکتر رفیعی پور ضمن اشاره به تدوین دستورالعمل ماده 19 جدید گفت به زودی این دستورالعمل آماده و بمنظور نظرخواهی از انجمنهای ذینفع ابلاغ خواهد شد.

تعیین تعرفه مسئولین فنی دارویی :

دکتر تشکری با انتقاد از مغفول ماندن وضعیت تعیین حداقل حقوق مسئولین فنی دارویی خواست تا هر چه زودتر سازمان دامپزشکی کشور نسبت به تبصره 2 ماده 12 آیین‌ نامه اجرایی بند (ز) ماده (3) و مواد (7)، (8) و (9) قانون سازمان دامپزشکی کشور و تعیین تعرفه مسئولین فنی دارویی اقدامات و پیگیری های لارم را معمول دارد.

تولید قراردادی دارو:

همچنین رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی تهران، در خصوص دامپزشکان نواندیش خصوصاً مسئولین فنی دارای ایده و طرح در زمینه دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک که دارای سرمایه اندک می باشند پیشنهاد داد تا با اصلاح دستورالعمل ثبت دارو برای این دست از همکاران دامپزشک تسهیلاتی در نظر گرفته شود تا توسط تولید قراردادی و کسب پروانه تولید بتوانند از طریق کارخانجات داروسازی ایده های خود را به تولید انبوه رسانند تا در آینده شاهد خودکفایی هر چه بیشتر صنعت دارویی کشور در عرصه دامپزشکی باشیم.

در پایان رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن استقبال از پیشنهادات رئیس انجمن مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران گفت : موارد مطرح شده در طول این جلسه بسیار خوب بود و انشالله موارد یک به یک پیگیری خواهند شد.

تعداد بازدید : 1010 بار

مطالب بیشتر :