چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۸۱۴ پنج شنبه, 19 مهر 1397

واکنش رئیس نظام دامپزشکی سیستان و بلوچستان به ابهامات معرفی فردی با سابقه کاری بسیار کم بعنوان یکی از مسئولین فنی نمونۀ ملی سال 1397

: ارزیابی بینندگان
(6 رای‌ها)

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران، در پی معرفی یک دامپزشک توسط سازمان نظام دامپزشکی با سابقه کاری بسیار کم (بنا به برخی گزارشها فارغ التحصیل سال 1396 و سابقه کاری کمتر از یکسال) از استان سیستان و بلوچستان در مراسم رسمی روز ملی دامپزشکی در تهران بعنوان مسئول فنی بهداشتی نمونه ملی، مسئولین فنی شاغل در استان سیستان و بلوچستان خواستار ارائه توضیح رئیس نظام استان در خصوص نحوه این انتخاب با وجود مسئولین فنی پیشکسوت و با سوابق درخشان شدند.

دکتر حامد گنجعلی، رئیس نظام دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان و رئیس اداره دامپزشکی زابل در پاسخ به اعضای شورای نظام دامپزشکی سیستان و بلوچستان متن زیر را منتشر نمود:

با سلام و عرض ادب خدمت همکاران عزیز، با توجه به سوال برخی از شما عزیزان باید بیان گردد:
در مراسم روز ۱۴ مهرماه که در سالن همایشهای رازی برگزار شد، از تعداد ۹ واحد تولیدی نمونه کشوری تقدیر بعمل امد که با توجه به اینکه خوشبختانه یکی از این واحدهای نمونه و منتخب از استان ما بود (واحدمرغ تخمگذار۴۰۸ زاهدان) و مدیر عامل این واحد هم در سالن همایش های رازی تشریف داشتند (اقای دقیقی)؛ تصمیم گرفته شد تا خانم دکتر صبا سرگل حسین زاده مسئول محترم فنی-بهداشتی واحد برای دریافت تندیس این واحد نمونه معرفی و به جایگاه تشریف ببرند.
که مجددا انتخاب واحد محل فعالیتشان را بعنوان واحد تولیدی نمونه کشوری به ایشان و همه اعضای شورای نظام دامپزشکی استان تبریک عرض می نماییم.

وی همچنین در جای دیگر چنین گفت:

در اینجور مراسمات هر استانی سعی میکند تا اعضای خودش رو وارد لیست نهایی بکند. خدا را شاکریم که علیرغم تمامی حساسیت و گاها حسادت های برخی از حضار؛ که برای خانم دکتر عزیز کاملا محسوس بود توانستیم در بین نه نفر از واحدهای نمونه کشوری که قرار بود مورد تقدیر قرار بگیرند؛ واحدی از استان خودمان را نهایی کنیم و نتیجا همکاری از اعضای شورای نظام دامپزشکی استانمان مورد تقدیر قرار گرفت.

پی نوشت:

توضیحات رئیس شورای نظام دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در حالی به واحد نمونه تمرکز دارد که در کانال رسمی سازمان نظام دامپزشکی، مسئول فنی بهداشتی واحد تخمگذار 408 زاهدان بعنوان مسئول فنی بهداشتی نمونه معرفی شد.

 

 

همچنین در بخش تقدیر از مسئولین فنی نمونه ملی، نام مسئول فنی بهداشتی واحد تخمگذار 408 زاهدان (دکتر صبا سرگل حسین زاده) در نمایشگر مراسم به نمایش در آمد و نکته قابل توجه آنست که تصاویر نمایشگر جهت نمایش در مراسم از روزهای قبل آماده می شوند و بر خلاف گفته رئیس نظام دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان نمی توان در حین اجرای مراسم تصمیم گیری کرد. البته نا گفته نماند در زمان فراخوان خانم دکتر به بالای جایگاه از ایشان بعنوان کارآفرین نمونه نام برده شد!!!! بنابراین بنظر می رسد در مراسم 14 مهر امسال هم واحد تخمگذار 408 زاهدان و هم مسئول فنی آن واحد که سوابق کاری ایشان جای بررسی دارد هر دو بعنوان نمونه ملی معرفی شدند!!!!

 

 

بنابراین از سازمان نظام دامپزشکی و روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور انتظار می رود با توجه به ابهامات موجود، شفاف سازی های لازم را انجام دهند تا خدای ناکرده تقدیر از مسئولین فنی نمونه ملی تبدیل به محلی برای سوء استفاده از نام مسئولین فنی برای رقابت شرکتها و تجارت برخی نشده باشد.

لازم به توضیح است در سال 1395 با تلاش های بسیار انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران این سنت حسنه بنا نهاده شد تا از مسئولین فنی و دستیاران بهداشتی منتخب پیشکسوت و با دانش فنی مقبول در مراسم رسمی روز ملی دامپزشکی تقدیر به عمل آید. لذا به وقوع پیوستن و باب شدن چنین موضوعاتی در مراسم روز ملی دامپزشکی بسیار نگران کننده است.

حواشی موجود در حالی اتفاق افتاد که سازمان نظام دامپزشکی از طریق دبیر اجرایی مراسم روز ملی دامپزشکی و با هماهنگی روابط عمومی سازمان دامپزشکی رأساً با افزایش سهمیه تجلیل از مسئولین فنی (دارویی/بهداشتی) منتخب ملی معرفی شده توسط انجمنهای صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی کشور علیرغم جامعه ده هزار نفری این صنف مخالف بود و از 4 مسئول فنی نمونه معرفی شده توسط انجمنها که از پیشکسوتان با سابقه کاری 20 سال و تاثیر گذاران این صنف بودند، سازمان نظام دامپزشکی فقط اجازه تقدیر از 2 نفر در این مراسم را داد تا بدینوسیله افراد دیگری همچون مورد فوق را بعنوان مسئول فنی نمونه ملی معرفی نماید !!!

همچنین سهمیه «مسئولین فنی دارویی» که در شرف حذف بود با تلاشهای بسیار انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران پابرجا ماند! و از نکات تأسف بار آنست که دبیر اجرایی مراسم روز ملی دامپزشکی امسال خود دامپزشک، از واردکنندگان دارو  و عضو شورای مرکزی نظام دامپزشکی می باشد. لذا از ایشان انتظار میرفت نگاه شایسته ای به مسئولین فنی شاغل در صنعت دارویی داشته باشند تا مسئله حذف به هیچ عنوان در ستاد مطرح نگردد.

 

پیش از این انجمنهای صنفی کشور طی نامه ای مسئولین فنی نمونه سال 1397 را به ستاد برگزاری روز ملی دامپزشکی معرفی کرد که در حق 2 نفر از معرفی شدگان بی مهری شد:

تعداد بازدید : 3090 بار

مطالب بیشتر :