چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۷۴۰ سه شنبه, 07 دی 1395

بر اساس ماده ۴۴ برنامه ششم مسئولین فنی بهداشتی به شرط سببیت دارای مسئولیت تضامنی در خصوص تولید اقلام بهداشتی شدند

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

بر اساس ماده ۴۴ برنامه ششم مسئولین فنی بهداشتی به شرط سببیت دارای مسئولیت تضامنی در خصوص تولید اقلام بهداشتی شدند

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه) ماده ۴۴ این لایحه را با ۱۶۱ موافق ۱۰ رای مخالف و ۴ رای متننع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.

بر این اساس نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند که عرضه کنندگان دام در صورت تخطی از اجرای ضوابط و مقررات بهداشتی باید به مصرف کنندگان این اقلام خسارت پرداخت کند.

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران به نقل از ایسنا، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به نحوی در امور تولید، پرورش، نگهداری، توزیع، حمل و نقل، عرضه، فروش دام زنده و نیز استحصال، تهیه، عمل آوری، جمع آوری، نگهداری، بسته بندی، توزیع، ‌ حمل و نقل فرآورده ها با منشاء دامی و همچنین خوراک دام فعالیت دارند، در صورت تخطی از اجرای ضوابط ومقررات بهداشتی با رای دادگاه صالحه متعهد به پرداخت خسارت وارده به مصرف کنندگان اقلام غیربهداشتی یا ناسالم  به تشخیص سازمان دامپزشکی کشور یا عدم بکارگیری مسئول فنی بهداشتی می باشند.

همچنین مسؤولین فنی بهداشتی به شرط سببیت،  دارای مسؤولیت تضامنی در این خصوص هستند.

تبصره- آئین نامه اجرایی این ماده به پیشنهاد مشترک وزارت  جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  و سازمان برنامه و بودجه  تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

 

تعداد بازدید : 1541 بار