چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۷۳۵ یکشنبه, 07 آذر 1395

عراق و آذربایجان واردات مرغ و تخم مرغ از ایران را ممنوع اعلام کردند

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

در پی شیوع آنفلوانزای فوق حاد طیور در دو مزرعه تخمگذار در استان تهران دو کشور عراق و آذربایجان  واردات مرغ و فراورده های مرغ را از ایران ممنون کردند.

عراق واردات مرغ و تخم مرغ ایرانی را ممنوع کرد

سازمان دامپزشکی کشور عراق واردات مرغ و تخم مرغ از ایران را به طور موقت به دلیل شیوع ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری‌های استان تهران ممنوع کرد.

به گزارش انجمن دامپزشکی تهران به نقل از تسنیم، در پی شیوع ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری‌های استان تهران و تلف شدن حدود ۵۶۰۰ پرنده از کل حدود ۲۸۳ هزار و ۵۰۰ پرنده موجود در مرغداری‌های  این استان سازمان، دامپزشکی عراق به‌صورت موقت واردات مرغ و تخم‌مرغ از ایران را ممنوع کرد.

به دنبال مشاهده مواردی از این بیماری در مرغداری‌های تهران، کشور جمهوری آذربایجان نیز به‌صورت موقت واردات مرغ و فرآورده‌های مرغی از ایران را ممنوع کرده است.

سید اصغر برائی نژاد مدیرکل سازمان دامپزشکی استان  در این‌ ارتباط به تسنیم گفت: عملیات پاک‌سازی به‌صورت ۲۴ ساعته در این منطقه آلوده ملارد استان تهران در حال انجام است و اکیپ‌های ما در شرایط برف و باران حضور داشته  و توانسته‌اند جلوی گسترش بیماری را بگیرند.

گفتنی است که منشأ این ویروس وارداتی و اروپایی و سوش آن “H5N8 ” است.

جمهوری آذربایجان واردات مرغ از ایران را ممنوع کرد

تسنیم به نقل از پایگاه خبری ای پی ای، به دنبال مشاهده مواردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در مرغداری های تهران، جمهوری آذربایجان به صورت موقت واردات مرغ و فراورده های مرغی از ایران را ممنوع کرد.

بر اساس دستورالعمل اداره کنترل دامپزشکی آذربایجان، واردات مرغ و فراورده های مرغی از ایران و دیگر مناطق واقع در نزدیکی منطقه پرریسک نزدیک به آذربایجان ممنوع شد.

به منظور واردات دیگر فراورده های غذایی که تحت نظارت اداره کنترل دامپزشکی آذربایجان قرار دارد، مجوز سازمان دامپزشکی ایران در مورد شرایط همه گیری منطقه ای که این محصولات از آنجا صادر شده و گواهی سلامت محصولات مورد نیاز است.

تعداد بازدید : 1500 بار