چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۶۷۵ شنبه, 30 مرداد 1395

مدیر کل دامپزشکی استان تهران: تهدید سلامت مردم خط قرمز سازمان دامپزشکی به حساب می‌آید

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

مدیر کل دامپزشکی استان تهران: تهدید سلامت مردم خط قرمز سازمان دامپزشکی به حساب می‌آید

«دکتر سید اصغر برائی نژاد» مدیر کل دامپزشکی استان تهران در گفتگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: سازمان دامپزشکی نظارت‌هایی بر مراکز عرضه مواد پروتئینی به طور عمومی در دستور کار دارد اما در کنار آن از گزارش‌های مردمی بهره می‌برد.

وی با اشاره به اینکه مردم هر روزه تخلفاتی که در حوزه سلامت مواد پروتئینی مشاهده می‌کنند به سازمان دامپزشکی اعلام می‌کنند افزود:  بخش زیادی از واحدهای غیر مجاز و غیر رسمی که شناسایی شده اند، توسط مردم به ما  اطلاع‌رسانی می‌شود.

 دکتربرائی نژاد گفت: از مردم درخواست می‌شود هر گونه نقض بهداشتی، مراکز تولید و عرضه مواد پروتیئنی را به سامانه 1512 اطلاع دهند تا  بازرسین ما به‌ سرعت در محل حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: به‌ طور هفتگی 5 تا 6 موردی گزارش مردمی در خصوصی تخلفات بهداشتی در استان تهران به ما اعلام می شود.

مدیرکل اداره کل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: سلامت مردم خط قرمز ما به حساب می‌آید و با کسانی که بخواهند سلامت عمومی را به مخاطره بیندازند برخورد شدیدی با کمک مقامات قضایی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود: برای برخورد با  تهدید بهداشت عمومی علاوه بر پلمپ واحد، 3 ماه تا 3 سال حبس برای متخلفان در نظر گرفته  می‌شود.

دکتر برائی نژاد خاطرنشان کرد: افردی که اقدام به شستشو و قطعه‌بندی مرغ در سرویس بهداشتی کرده اند نیز شامل تخلفات مربوط به تهدید بهداشت عمومی هستند و اکنون در بازداشت به سر می برند.

وی در پایان گفت: حکم این افراد هنوز صادر نشده اما دستگاه قضا مصر به برخورد جدی با این افراد است.

تعداد بازدید : 1455 بار