چاپ کردن این صفحه
کد خبر : ۲۰۵ چهارشنبه, 18 تیر 1393

استاد ارجمند و چهرۀ ماندگار، پروفسور احمد شیمی به رحمت ایزدی پیوست+زمان مراسم

: ارزیابی بینندگان
(0 رای‌ها)

 

با نهايت تاسف درگذشت استاد برجسته جناب آقای دکتر احمد شیمی را به اطلاع عموم جامعه دامپزشکی می‌رساند

 

پروفسور احمد شیمی (۱۲۹۴ در بروجرد) میکروب‌شناس و استاد بازنشسته دانشکده دامپرشکی دانشگاه تهران بود. وی از چهره‌های ماندگار است و مولف و مترجم شماری از کتاب‌های دانشگاهی در زمینه میکروب‌شناسی و بیماری‌های طیور است.

دکتر احمد شیمی پس از اخذ دیپلم از دبیرستان شرف تهران وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۲۱ با کسب رتبه ممتاز دکتری گرفت. سپس در دانشگاه تهران به تدریس پرداخت و در سال ۱۳۵۸ بازنشسته شد. دکتر احمد شیمی در این سال‌ها آزمایشگاه باکتری‌شناسی، آزمایشگاه ویروس‌شناسی و بخش بیماری‌های طیور دانشگاه تهران را راه‌اندازی کرد. او از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۸۲ نیز به تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت. لازم به ذکر است که آخرین دانشجویان آن استاد فقید دانشجویان ورودی ۸۰ دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بودند.

 

دکتر شیمی در یکی از مراسم های نکوداشت خود خطاب به شاگردانشان عنوان کردند که "بهترین دوران زندگی من با شما سپری شد و شما بودید که شخصیت مرا شکل دادید چرا که بخشی از شخصیت انسان ارثی و ژنتیکی است و بخش مهمی از آن جنبه اکتسابی دارد. کنجکاوی و سوالات شما مرا وادار کرد تا همیشه دانشجو باشم و این دانشجویی را تا آخر عمر خواهم داشت. من در این سال ها به جز شما سرمایه دیگری نداشتم و همه فعالیت ها اعم از نوشتن مقاله، کتاب و کارهای تحقیقی را با کمک شما به سرانجام رساندم."

 

انجمن صنفی مسنولین فنی استان تهران ضمن عرض تسلیت به همسر و فرزندان محترم آن استاد فقید و جامعه دامپزشکی کشور، برای آن استاد ماندگار رحمت بی پایان الهی را مسألت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را آرزو می کند.

 

زمان مراسم تشیع پیکر ایشان روز شنبه 1391/04/21 ساعت 9 صبح از درب دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به سوی بهشت زهرا میباشد.

مراسم ختم زنده یاد دکتر احمد شیمی یکشنبه 1393/04/22 از ساعت 14:30 لغایت 16 در مسجد «نور» واقع در تهران، میدان فاطمی (جهاد) برگزار خواهد شد.

 

تکمیلی: پیکر استاد دکتر احمد شیمی چهره‌ی ماندگار و پرافتخار دامپزشکی کشور صبح امروز مورخ 93/04/21 در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تشییع و در قطعه نام‌آوران بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

 

 

تعداد بازدید : 2086 بار